flag
اخبار

مدیرمخابرات منطقه کردستان : رعایت استانداردهای لازم در پروژه های مخابراتی موجب شد تا کمترین میزان خسارت ها در بارش های اخیر را متحمل شویم

دکتر آزاد حکمت با اشاره به مساله سیل و جاری شدن آب درپی بارشهای اخیر افزود: انجام دقیق و رعایت استاندارد های لازم در پروژه های مخابراتی موجب شد تا کمترین خسارت و قطعی ارتباط مخابراتی را در سطح استان داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه کردستان، وی با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: با توجه به اقدامات ستاد مدیریت بحران مخابرات منطقه که درپی گزارشهای هواشناسی و هشدارهای مدیریت بحران استان انجام گرفت،در خیلی از خسارتهای احتمالی پیشگیری های لازم به عمل آمد.

دکتر حکمت ضمن تقدیر و تشکر ازتلاشهای قابل تقدیرهمکاران در ستاد مدیریت بحران مخابرات یادآورشد: براثر سیل و رانش زمین به شبکه کابل (فیبرنوری و مسی)،ساختمانهای مراکز مخابرات روستایی، حوضچه و داکت،کارت لاین ،کارت پاور و ... خسارتهایی وارد شد که در مجموع برای بازسازی و ترمیم خسارتها حدود چهار میلیارد ريال برآورد هزینه شده است.

وی افزود : در این حادثه شبکه فیبرنوری برخی از محورهای ارتباطی شهرستانهای مریوان،کامباران، بانه، قروه و دهگلان خسارت دیده اند.

وی خرابی سایتهای تلفن همراه (تجهیزات BTS، دکل و جاده ) را از دیگر خسران نابسامانی های جوی اخیر اعلام کرد.

مدیر مخابرات منطقه کردستان،آزمایش دیزل ژنراتورهای مراکز مخابراتی برای مواقع اضطراری و موقع قطعی برق وPM کلیه سایت های ارتباطات سیار استان، بررسی دکل ها ، باطریها ، آسیب شناسی نفوذ سیلاب، کافوهای نوری و مسی، حوضچه های مخابراتی و به عمل آوردن تمهیدات لازم جهت جلوگیری ازآسیب های احتمالی را از اقدامات ستاد مدیریت بحران مخابرات منطقه بیان کرد.

وی با اشاره به بهره گیری از سیستم های رادیویی در مواقعی که فیبرنوری قطع گردیده افزود: با استفاده از این سیستم مشتریان مخابراتی هیچ گونه خلای در برقراری ارتباط را احساس نکرده اند.

وی همچنین پایه کوبی تیرها در نقاطی که بر اساس پیش بینی اداره هوا شناسی، بارش ها به صورت برف بوده است صورت گرفته که تقریبا تمام تیرهای مخابراتی قطع نگردیده و خوشبختانه از این ناحیه قطعی ارتباط را نداشته ایم.

دکتر حکمت اظهارداشت: آماده باش ستاد مدیریت بحران و کمیته های شهرستانی ، رصد مانیتورینگ شبکه توسط مرکز کنترل OMC بصورت تمام وقت توسط مدیریت استان و کمیته های ستاد،آماده باش و توجیه کلیه نیروهای فنی،پیمانکاران و کارگزاران روستایی ،واحد  118و 2020 جهت واکنش فوری برای رفع خرابی در اسرع وقت ، بخش دیگری از اقدامات این مدیریت بحران مخابرات منطقه است.

گفتنی است : بنا به بررسی های صورت گرفته وضعیت ارتباطی استان در زمان وقوع آب گرفتی معابر، پایدار و مشتریان بدون مشکل ارتباطی از خدمات مخابرات بهره مند بودند.

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نگردیده است.