flag
اخبار

مدیر مخابرات منطقه کردستان ، به مشکلات و تماس تلفنی شهروندان را که از طریق سامانه سامد مطرح شد پاسخ داد

دکتر آزاد حکمت در طرح تکریم ارباب رجوع که از طریق ارتباط تلفنی شهروندان توسط سامانه سامد با مسولین استان اجرا شد مشکلات و مطالبات مردم را مرتفع و پیگیری کرد.

به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه کردستان ، از آنجاییکه مخابرات منطقه یکی از نهادهای خدمت رسان به مردم در حوزه ارتباطات دامنه گسترده ای با مردم دارد، دکتر حکمت با حضور دراستانداری کردستان به تماس های تلفنی شهروندان در حوزه مخابرات پاسخ داد و دستورات لازم جهت مرتفع نمودن موارد مطروحه و تسریع درروند پاسخگویی و انجام مطالبات مردمی را صادر نمودند. 

بر اساس این گزارش، اکثر تماسهای دریافتی در حوزه مخابرات توسط مدیر منطقه پاسخ داده شد و موارد معدودی که لازم به پیگیری های بعدی بود به معاونین مربوطه جهت پاسخگویی و اقدام به موقع ارجاع داده شد.

لازم به توضیح است که مخابرات منطقه کردستان علاوه بر حضور در این طرح، درساختمانهای صف و ستاد منطقه اقدام به نصب صندوقِ دریافت مشکلات و مطالبات شهروندان نموده که به صورت دوره ای موارد مطروحه آنالیز می شوند و به هرکدام از آنها رسیدگی می شود.

شایان ذکراست: مدیر مخابرات منطقه کردستان هر هفته روزهای چهارشنبه برنامه ملاقات عمومی با شهروندان را در دفتر خود در دستور کار دارند.

گفتنی است ؛شماره  2021 یکی از درگاه های ارتباطی غیرحضوری شهروندان به منظور دریافت مطالبات و پاسخگویی به مشتریان و مردم با مخابرات منطقه کردستان است.

 

 

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نگردیده است.