flag
اخبار

ارتقای ۵۵ پله ای شاخص نوآوری ایران در جهان

معاون علمی و فناوری رییس جمهور از راه اندازی شبکه استارت آپ های آسیا و اقیانوسیه در اولین مجمع نوآوری و فناوری آسیا و اقیانوسیه خبر داد و گفت : ایران بزرگ ترین استارت آپ ها را در منطقه دارد که با برگزاری این نشست می توانیم تجربیات خود را به کشورهای دعوت شده ارایه دهیم .

دکتر سورنا ستاری در نشست خبری اولین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه با تاکید بر اینکه هفته جاری یک هفته استارت آپی است ، افزود : در هفته جاری علاوه بر برگزاری اولین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه هشتمین دوره رویداد اینوتکس را پیش رو داریم و نمایشگاه اینوتکس که از (یکشنبه) آغاز به کار می کند ، با گستردگی بیشتر و مهمانان خارجی بیشتر برگزار می شود.

  او با اشاره به برگزاری اجلاس اسکاپ در روزهای ۲۱ تا ۲۲ خرداد ماه ، خاطرنشان کرد : سال گذشته کمیسیون اقتصادی و اجتماعی آسیا و اقیانوسیه سازمان ملل با عنوان اسکاپ در تایلند برگزار شد و در این نشست از سوی ایران برگزاری مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه مطرح شد که مورد تایید اعضا قرار گرفت. ستاری با تاکید بر اینکه ریاست اولین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه برعهده ایران است ، یادآور شد : این نشست در روزهای ۲۱ تا ۲۲ خرداد ماه در تهران برگزار می شود و ایران میزبان ۵۰ کشور جهان خواهد بود.

 معاون علمی و فناوری رییس جمهور در بخش دیگری از صحبت های خود وزرای آموزش عالی و معاونان سازمان ملل را ازجمله مدعوین این نشست ذکر و در این باره اظهار کرد : ایجاد شبکه های استارت آپ های ایران و اقیانوسیه ازجمله موضوعات مطرح در این نشست خواهد بود که این شبکه با محوریت ایران ایجاد خواهد شد. ستاری به توسعه فعالیت های دانش بنیان در کشور اشاره کرد و با تاکید بر اینکه ایران بزرگ ترین استارت آپ ها را در منطقه داراست ، بیان کرد : با اقداماتی که در سال های اخیر رخ داد ، ایران توانسته در حوزه نوآوری با ۵۵ پله ارتقا ، رتبه خود را ارتقا دهد که این امر انگیزه ای برای سایر کشورها شده که بتوانند با این تجربیات ایران آشنا شوند.

 او بازدید از پارک های علم و فناوی ، شتاب دهنده ها و نمایشگاه های اینوتکس را از برنامه های جانبی این نشست عنوان و در ادامه خاطرنشان کرد : امیدواریم با برگزاری این نشست علاوه بر توسعه اکوسیستم نوآوری در کشور بتوانیم محصولات دانش بنیان را در کشور رقم بزنیم. معاون علمی و فناوری رییس جمهور همچنین با تاکید بر اینکه ایران در حوزه آی سی تی نهمین کشور جهان است ، گفت : اینکه ما چگونه بتوانیم از این ظرفیت استفاده کرده تا با زبان فارسی اقدام به توسعه بازار کنیم ، نیاز به راهکارهایی دارد ، ولی برخی استارت آپ ها که دارای زبان فارسی هستند جزو سایت های پربازدید دنیا قرار گرفته اند.

 او در ادامه اظهاراتش همچنین تمرکز روی استارت آپ ها در حوزه های فناوری نوین را از برنامه های جدی معاونت علمی در سال جاری نام برد و یادآور شد : در حوزه آی سی تی کمتر نیاز به حمایت های دولتی است و از این رو ما به سمت فناوری های جدید مانند سلول های بنیادی ، سلامت ، آب و محیط زیست متمرکز شدیم تا بتوانیم اکوسیستم نوآوری را در این حوزه ها شکل دهیم.

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نگردیده است.