flag
اخبار

مدیر مخابرات منطقه کردستان: انجام به موقع و باکیفیت پروژه پایش اطلاعات ارتباطات روستایی، موجب کاهش شکاف دیجیتالی بین مناطق روستایی و شهری می شود

دکتر آزاد حکمت در جلسه پایش اطلاعاتِ مربوط به ارتباطات روستایی استان با اشاره به اینکه انجام به موقع و صحیح پروژه پایش اطلاعات ارتباطات روستایی، کاهش شکاف دیجیتالی بین مناطق روستایی و شهری را به دنبال دارد افزود: توسعه و ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات مخابراتی در روستاها یکی از اولویت های اجرای این پروژه است.

به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه کردستان، وی در این جلسه که با حضور مدیر کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه غرب کشور، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و کارشناسان مربوط به این حوزه تشکیل شد، اهمیت اجرای دقیق این پروژه را در برقراری عدالت اجتماعی برای ارائه خدمات مخابراتی و ارتباطی به مشتریان بر شمرد و اظهارداشت: اطلاعات مربوط به پروژه پایش و تاثیر آن بر انجام اقدامات بعدی به عنوان یک رویکرد طلایی تلقی می شود.

دکتر حکمت بر جدیت و دقت لازم در اجرای پروژه پایش اطلاعات ارتباطات روستایی سطح استان توسط مسولین و کارشناسان امر تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: روند چگونگی انجام کار به صورت هفتگی در شورای اداری مدیران مخابرات منطقه به عنوان یکی از شاخص های مهم به منظور هماهنگی بیشتر پایش می شود.

در ابتدای این جلسه مدیر کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه غرب کشور، ضمن بیان اهمیت و لزوم اجرای پروژه پایش اطلاعات مربوط به ارتباطات روستایی نحوه انجام پروژه مذکور را تشریح کرد.

نوری هدف از اجرای این پروژه را، جمع آوری اطلاعات ارتباطی،وضعیت پوشش اپراتورهای تلفن همراه و خدمات ارائه شده در روستاها از طریق مراجعه حضوری و ثبت اطلاعات میدانی از وضعیت عمومی و ارتباطات روستایی و... اعلام کرد.

وی یادآور شد: اجرای این پروژه بر عهده یک تیم 26 نفره است که شامل 10 نفر از شرکت مخابرات ایران، 10 نفر از شرکت ارتباطات زیرساخت، 3 نفر از سازمان تنظیم مقررات رادیویی و 3 نفر نیز از اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات می شود که اطلاعات محدوده تمام نقاط روستایی استان را پایش می کنند.  

در ادامه این جلسه مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ضمن تشکر از میزبانی مخابرات منطقه کردستان برای برگزاری این جلسه ، همکاری مخابرات را برای توسعه ارتباطات سطح استان بخصوص در سطح روستاها را قابل تقدیر و چشمگیر عنوان و کرد و گفت: امیدوارم این روند همچون گذشته تداوم داشته باشد تا شاهد دسترسی آسان و استفاده به موقع مشتریان در روستاها از خدمات و محصولات ارتباطی و مخابراتی باشیم.

فردین سعیدی تعامل چند سویه در سه حوزه ارتباطی و مخابراتی را مهم ترین عامل در پیشبرد اهداف و توسعه خدمات ارتباطی اعلام کرد و افزود: این همفکری و همکاری نقطه قوت مثبتی برای ارتقاء زیر ساخت های استان به شمار می رود.

در این جلسه کارشناسان توضیحات لازم را در خصوص اجرای پروژه پایش اطلاعات مربوط به ارتباطات روستایی را تشریح نمودند.

 
 

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نگردیده است.