flag
اخبار

مدیر مخابرات منطقه کردستان: بیش از 800 کیلومتر فیبر نوری در شهرستان سقز کابلکشی شده است

دکتر آزاد حکمت با اشاره به اینکه فراهم ساختن زیرساختهای لازم برای بهره مندی مشتریان از آخرین تکنولوژیهای مخابراتی یکی از اولویت ها و اهداف شرکت مخابرات ایران است افزود: مخابرات منطقه کردستان نیز در این راستا گام های مثمرثمری برداشته که کابلکشی 802 کیلومتر فیبرنوری در شهرستان سقز موید این مهم است.

به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه کردستان: وی در جلسه ای با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه سقز ضمن تشریح عملکرد و وضعیت خدمات مخابراتی قابل ارائه در این شهرستان گفت: ایجاد و توسعه شبکه فیبرنوری یکی از بسترهای تعیین کننده توسعه خدمات مخابراتی در شهرستان سقز است که خوشبختانه با تحقق این طرح موفق شده ایم گام قابل توجهی برای ارتقاء زیرساختهای مخابرات شهرستان سقز برداریم.

وی اظهارداشت: در حال حاضر در شهرستان سقز 98 مشترک FTTH از بستر فیبرنوری استفاده می کنند که مخابرات منطقه آمادگی خود را برای ارائه خدمات به متقاضیان این فن آوری جدید اعلام می دارد.

حکمت عملکرد مخابرات منطقه کردستان در حوزه های مختلف را بر اساس استاندارهای جهانی ، مورد قبول دانست و اعلام داشت: در حال حاضر 105 مشترک SIP PHONE در شهرستان سقز از این بستر استفاده می کنند.

وی با اعلام اینکه 236 هزار و 824 مشترک تلفن همراه در شهرستان سقز وجود دارد افزود: از این آمار تعداد 40 هزار و 491 مورد دائمی و تعداد 196 هزار و 333 شماره اعتباری می باشند که با ضریب نفوذ 102 درصد فعال هستند.

مدیر مخابرات منطقه کردستان با اشاره به اینکه توسعه و ایجاد سایت های BTS در شهرستان سقز با هدف استفاده مشتریان از جدیدترین و آخرین تکنولوژیهای مخابراتی در حوزه موبایل یکی دیگر از استراتژیهای مخابرات در راستای اصل مشتری مداری و کسب رضایت مشتریان است خاطر نشان ساخت: در حال حاضر تعداد ۱۰۳ سایت BTS در شهرستان سقز نصب و راه اندازی شده است که تعداد 52 سایت آن 3G، 48 سایت 4G و ما بقی نیز 2G هستند.

حکمت آمار ADSL منصوبه در شهرستان سقز را 20 هزار و 480 پورت اعلام کرد و گفت: تعداد 12 هزار و 359 پورت آن به متقاضیان واگذار شده است.

وی در ادامه افزود: تعداد 58 روستای شهرستان سقز از اینترنت پرسرعت مخابرات بهره می گیرند.

وی همچنین خانوارهای دارای دسترسی به ADSL و SIP PHONE در این شهرستان را 19 درصد اعلام کرد و گفت : 32 کافوی نوری در این شهرستان نصب شده است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان خدمات تلفن ثابت به عنوان اولین محصول مخابراتی در شهرستان سقر را مطرح کرد و گفت: 78 هزار و 8 شماره ثابت منصوبه در سقز وجود دارد که 65 هزار و 398 شماره آن با ضریب نفوذ 28 درصد مشغول بکار هشتند.

حکمت با اشاره به اینکه تعداد 8 مرکز تلفن شهری در شهرستان سقز وجود دارد افزود: ضریب نفوذ تلفن شهری ثابت در این شهرستان 30 درصد است.

وی خدمات مخابراتی قابل ارائه به روستاییان را یادآور شد و تصریح کرد: مخابرات منطقه کردستان همگام با شرکت مخابرات ایران در راستای حذف و کاهش مناطق محروم از خدمات مخابراتی و ارائه همسان محصولات مخابراتی به آحاد جامعه بخصوص در روستاها ، خوشبختانه با تلاش و همراهی کارکنان اقدامات و پروژه های چشمگیری را در شهرستان سقز انجام داده است که بهره گیری مشتریان ساکن در روستاها در سه حوزه ارتباطات سیار،دیتا و تلفن ثابت را به دنبال داشته است.

وی تعداد روستاها و اماکن دارای ارتباط مخابراتی را 261 مورد بیان کرد و گفت: در حال حاضر آخرین تکنولوژی و فن آوریهای مخابراتی با در نظر گرفتن آمار جمعیتی خانوارها و توپوگرافی روستاهای شهرستان سقز به مشتریان ارائه خواهد شد.

حکمت در پایان،از حمایتِ فرماندار ویژه شهرستان سقز،تعامل شهرداری و شورای شهر و سایر دستگاه ها و ادارات این شهرستان جهت تسریع بخشیدن به امور در اجرای عملیات های فنی از جمله حفاری ها و فراهم ساختن شرایط لازم برای توسعه و ارتقاء زیرساخت های مخابراتی تقدیر و تشکر کرد.

در ابتدای این جلسه معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز، خدمات ارائه شده توسط مخابرات منطقه در این شهرستان را قابل توجه برشمرد و تلاش و همراهی این مجموعه را تجلیل و تبجیل نمود.

کامیل کریمیان همچنین ارئه خدمات با کیفیت و در خور شهروندان را یکی از راهکارهای مناسب برای جلب رضایت، افزایش و تثبیت آمار مشتریان مخابراتی اعلام کرد و افزود: تعداد مشتریان همراه، ثابت ، اینترنت پرسرعت،FTTH  وsip phon ، مهر تاییدی بر این مهم است که مجموعه مخابرات منطقه کردستان با همدلی و همفکری در این راستا خوب عمل کرده است.

وی با بیان اینکه فرمانداری شهرستان سقز در راستای حمایت از اقدامات و پروژه های مخابرات منطقه کردستان، حداکثر پتانسیل ها و ظرفیت ها ی موجود در شهرستان سقز را با همکاری سایر ادارات به منظور نصب و راه اندازی سایت های مخابراتی بکار می گیرد افزود: امیدوارم این مهم در کنار پروژه های مخابرات کمک شایانی به ارتقاء و بهبود هر چه بیشتر خدمات و محصولات مخابراتی داشته باشد.

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نگردیده است.