flag
اخبار

مدیر مخابرات منطقه کردستان از سرمایه گذاری حدود 90 میلیارد ریالی وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات برای ارتقاء ، توسعه و راه اندازی پروژه های مخابراتی در شهرستان سروآباد خبر داد

دکتر آزاد حکمت در مراسم افتتاح و کلنگ زنی پروژه های مخابراتی که در شهرستان سروآباد انجام شد افزود: با صرف هزینه 89 میلیارد ریال موفق شدیم کلنگ زنی فیبرنوری را درچهار روستای قلعه جی، دزلی، اورامان و ناو را به طول 66 کیلومتر انجام و سایت تلفن همراه روستایِ گوشخانی را از 2G به 3G ارتقاء دهیم.

به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه کردستان ، وی در این مراسم که با حضور نماینده مردم شهرستانهای مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار سروآباد، نماینده ایرانسل در منطقه غرب ، مدیر کل ارتباطات وفن آوری اطلاعات سایر مدیران ارشد شهرستان سروآباد صورت گرفت، ضمن ارائه عملکرد مخابرات در این شهرستان و اقدامات وپروژه های مخابراتی انجام شده در چند سال اخیر اظهارداشت: از مبلغ سرمایه گذاری شده فوق 4 میلیارد و 200میلیون ریال برای ارتقاء سایت های 2G و 84 میلیارد و  800 میلیون ریال نیز برای کابلکشی فیبرنوری روستای مذکور هزینه شده است.

حکمت با اعلام اینکه انجام پروژه های فوق ، در سفر وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات که در 22 خرداد ماه امسال به کردستان تصویب شد خاطر نشان ساخت: بر حسب وظایف محوله این پروژه ها در کمتر از 2 ماه به منظور حذف مناطق محروم و کمتر توسعه یافته به لحاظ امکانات ارتباطی و مخابراتی اجرا و عملیاتی خواهد شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر 9 سایت BTS در شهرستان سروآباد وجود دارد که تعداد 5 سایت آن  دارای تکنولوژی 3G و 4 سایت دیگر آن  دارای تکنولوژی  4G هستند.

وی با بیان این مطلب که ارائه آخرین تکنولوژی های روز مخابراتی به مشتریان یکی از استراتژیهای شرکت مخابرات ایران و منطقه کردستان است یادآور شد: تمام تلاش این مجموعه در این راستا بکار گرفته خواهد شد تا همزمان با پیشرفت فن آوری ارتباطی بتوانیم با بهره گیری از توان و تخصص همکاران منطقه پاسخگوی نیازها و مطالبات مشتریان باشیم.

حکمت با اشاره به اینکه شهرستان سروآباد به دلیل داشتن طبیعت بکر، ظرفیت های گردشگری کهن، در ایام سال میزبان مهمانان و مسافران زیادی از اقصی نقاط کشور و حتی خارج از کشور است افزود: همواره ایجاد ، ارتقاء و توسعه شبکه های مخابراتی وارتباطی مد نظر است تا فراهم ساختن زیرساختهای لازم بتوانیم صنعت گردشگری و توسعه اقتصادی را در این خطه سر سبز رونق بخشیم.

مدیر مخابرات منطقه کردستان در پایان دلگرمی و رهنمودهای همیشگی وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات ، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران و استاندارکردستان را بزرگترین سرمایه معنوی برای پیشرفت همه جانبه اهداف مخابراتی دانست و از حمایت های آنها تقدیر و تشکر نمود.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی و فرماندار سروآباد در مراسم افتتاح این طرح ها، تلاش و پیگیری های همیشگی مخابرات منطقه کردستان برای توسعه و ایجاد زیرساخت های مخابراتی را قابل تقدیر دانستند و گفتند : همکاری چشمگیر این مجموعه در چند سال گذشته رضایت شهروندان از خدمات و محصولات ارائه شده مخابراتی را به دنبال داشته است.

 
 
 

 

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نگردیده است.