flag
اخبار

مدیر مخابرات منطقه کردستان : خدمات مخابراتی در 31 نقطه روستایی استان توسعه و افزایش یافت

دکتر آزاد حکمت با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون در 31 نقطه روستایی استان خدمات و زیر ساخت های مخابراتی توسعه و افزایش یافته است افزود: این اقدام جزء برنامه های اولویت دار منطقه بوده که به منظور بهبودِ وضعیت سیستم های نگهداری و ارتقاء کیفیت محصولات قابل ارائه به مشتریان صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه کردستان، وی اظهار داشت : پروژه ها و اقدامات اجرا شده شامل توسعه ، نصب و راه اندازی یک هزار و 568 پورت ADSL، افزایش پهنای باند مراکز روستایی ،برگردان لینکهای E1  بر بستر فیبر نوری در 31 نقطه روستایی استان می باشد.

حکمت به نقش توسعه زیرساخت ها و افزایش کیفیت خدمات مخابراتی به عنوان یکی از عوامل موثر در بالابردن سطح دانش ، آگاهی و ارتقای زندگی در روستاها اشاره کرد و گفت: ارائه یکسان محصولات مخابراتی اقدامی دیگر جهت جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها است که رونق کسب و کار در روستاها، تولیدات کشاورزی و ... را به دنبال دارد.

وی ضمن تشریح انجام عملیات های فنی برای افزایش پورت های جدید  ADSLخاطر نشان ساخت: این اقدامات در 6 نقطه ی شهرستان مریوان، 10 نقطه در شهرستان سقز،4 نقطه در شهرستان بانه، 2 نقطه در شهرستان سروآباد، 3 نقطه در بیجار ، 3 نقطه در دیواندره و 3نقطه در قروه در سال جاری صورت گرفته است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان در ادامه افزود: با برگردان و افزایش پهنای باند مراکزروستایی با تبدیل لینکهای E1 به بستر اترنت در 15 مرکز، پهنای باند این مراکز 3 تا 5 برابر وضعیت قبلی افزایش یافته است .

حکمت همچنین به افزایش وتوسعه ظرفیت پهنای اینترنت در 21 مرکزدیگر در سطح استان اشاره داشت و گفت: با اضافه کردن لینکهای E1، این ظرفیت 2 تا 3 برابر وضعیت قبل ارتقاء یافته است.

وی برگردان لینکهای E1 در مرکز HOST روستایی شهرستان قروه بر بستر فیبر نوری را از دیگر اقدامات انجام شده دانست و یادآور شد: این برگردان وضعیت نگهداری و افزایش ظرفیت لینکهای ارتباطی را بالا برده بطوریکه زمان رفع مشکل و قطعی احتمالی نسبت به گذشته به طور قابل ملاحظه ایی کاهش یافته و منجربه افزایش سرعت دسترسی شده است.

وی افزود: توسعه و افزایش ظرفیت پهنای باند در شهرستانهای بانه و مریوان نیز از دیگر برنامه ها است که ظرفیت این مراکز را نسبت به  گذشته تا 5 برابر افزایش می دهد.

حکمت از افزایش 2 برابری ترافیک مصرفی استان نسبت به سال قبل خبرداد و اظهارداشت: در حال حاضر طی یک شبانه روز، ترافیک مصرفی استان حدود TB50 (ترابایت) است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان در پایان خاطرنشان ساخت: جهت بهبود و ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات مخابراتی در حوزه های سیار، دیتا و تلفن ثابت برای روستاهای استان پروژه ها و عملیات های  مختلفی کارشناسی و برنامه ریزی شده است که امیدوارم همچون گذشته با تلاش و همراهی همکاران و سایر ادارات و نهادهای خدمات رسان بتوانیم در راستای حذف و کاهش نقاط محروم روستایی گام های مثمرثمری برداریم.

گفتنی است ، در حال حاضر بیش از 18 هزار مشترک در 478 روستای استان کردستان از خدمات ADSL  مخابرات استفاده می کنند.

 

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نگردیده است.