flag
اخبار

با حضور وزیر ارتباطات/ سامانه جامع متمرکز خدمات مخابراتی و پروژه VDSL شهرستان‌های جنوب شرق تهران افتتاح شد

سامانه جامع و متمرکز خدمات مخابراتی (۱۱۸) و توسعه پورت های VDSL پرسرعت با هدف ارتقاء سرعت و پهنای باند شبکه دیتا در ۱۴۴۰ نقطه مربوط به شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران، با حضور وزیر ارتباطات، مهندس سیدمجید صدری، مدیرعامل شرکت مخابرات و جمعی از مسئولین و مدیران استانی و نمایندگان مجلس، امروز شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ در شهرستان قرچک افتتاح شد.

به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، در این مراسم که با هدف بررسی وضعیت ارتباطاتی و افتتاح پروژه های مخابراتی برگزار شد، مهندس جهرمی با اشاره به اهمیت افتتاح پروژه VDSL گفت: با اجرا و افتتاح پروژه های VDSL در ۱۴۴۰ نقطه مناطق قرچک، ورامین و پیشوا، توسعه پورت های VDSL شهری و روستایی انجام شده و شهروندان در این مناطق می توانند از افزایش ظرفیت و ارتقای قابل ملاحظه سرعت و پهنای باند شبکه دیتا با فناوری VDSL بهره مند شوند.
مهندس جهرمی اظهار داشت: VDSL نسل جدید اینترنت است که با راه‌اندازی آن، سرعت فعلی اینترنت ۴ برابر می‌شود.
وزیر ارتباطات در مراسم افتتاح سامانه متمرکز خدمات مخابراتی جنوب شرق استان تهران که در شهرستان قرچک برگزار شد، ادامه داد: سامانه متمرکز مخابراتی از دیگر اقدامات مهم شرکت مخابرات است که با متمرکز سازی، ارائه خدمات در منطقه جنوب شرق تهران بهبود قابل توجهی پیدا می کند.
وی با تقدیر از مهندس صدری مدیرعامل مخابرات ، هیات مدیره و سهامداران عمده این شرکت افزود: اجرای سیستم کنترل هزینه ها و توجه به معیشت کارکنان از خدمات مهم و ارزشمند مدیران شرکت مخابرات ایران است.
مهندس جهرمی با تقدیر از وحدت رویه ایجاد شده در شرکت مخابرات ایران گفت: با چابک سازی صورت گرفته، ساختار متمرکزی شکل گرفته و این اتفاقات، در بهبود شرایط بازنشسته‌ها و کارکنان شرکت مخابرات موثر است، چر ا که رفع دغدغه های معیشتی کارکنان از مهم ترین اولویت های شرکت مخابرات و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاح سامانه متمرکز مخابراتی جنوب شرق تهران افزود: در شهرستان قرچک همه روستاها به پروژه اینترنت فیبر نوری و VDSL متصل شدند و در دو شهرستان دیگر نیز عملیات اجرایی در حال تکمیل نهایی بوده و هدفگذاری ما این است که تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار این منطقه تا پایان سال، از دسترسی کامل به شبکه ملی اطلاعات بهره مند شوند.
 مهندس آذری جهرمی بیان کرد: در حوزه ارتباطات بیش از ۸۰ درصد خرید و اقدامات در وزارت ارتباطات بومی‌شده است و اکثر تجهیزات تولید ایران و بومی هستند.
 دکتر نقوی نماینده مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اهمیت ارتباطات به عنوان پیشران توسعه افزود: تمامی مناطق شهری و روستایی قرچک از خدمات تلفن ثابت، اینترنت پرسرعت و خدمات اپراتورهای مختلف تلفن همراه برخوردار است، به نحوی که این شهرستان  با ۶۳ هزار مشترک مخابرات یکی از شهرستان های پیشرو در حوزه ارتباطات می باشد.
خطیبی، فرماندار قرچک در این مراسم گفت:‌ مرکز خدمات مخابراتی در سال های گذشته به صورت متمرکز در تهران مستقر بود و شهروندان شهرستان های جنوب شرق تهران ( ورامین، قرچک، پیشوا و پاکدشت) در زمان تماس گرفتن با سامانه ۱۱۸ به مرکز تهران متصل می‌شدند که این کار در برخی موارد مشکلاتی را در ارائه شماره موردنظر به همراه داشت.
وی افزود: به منظور خدمت‌رسانی بهتر به مردم شهرستان‌های پاکدشت، قرچک، ورامین و پیشوا سامانه جامع متمرکز مخابراتی با استفاده از ۴۸ نیرو و ۲۴ میز پاسخگویی افتتاح شد و در خدمت مردم قرار گرفت.

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نگردیده است.