flag
اخبار

مدیر مخابرات منطقه کردستان : حدود 90 درصد روستاها و اماکن شهرستان مرزی بانه دارای ارتباط هستند

آزاد حکمت با اشاره به اینکه برقراری ارتباط و فراهم ساختن زیر ساخت های ارتباطی در شهرستانهای مرزی موجب رونق بخشیدن به صنعت گردشگری و توسعه اقتصادی استان می شود افزود : با همین هدف، حدود 90 درصد روستاها و اماکن شهرستان بانه دارای ارتباط شدند.

به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه کردستان ، وی با اعلام این مهم که جذب گردشگر، ارتقای سطح فرهنگ عمومی، بالا رفتن میزان دانش و آگاهی جامعه، توسعه و استحکام رتبه اقتصادی استان و ... را به دنبال دارد اظهارداشت: شهر بانه و  روستاهای  تابعه شهرستان بانه به عنوان ظرفیت و پتانسل های صنعت گردشگری یکی از عوامل مهم برای جذب مسافران داخلی و خارجی به شمار می روندکه از تعداد 192 روستای این شهرستان تعداد 172 روستا و اماکن آن دارای ارتباط و تعداد 165 روستا دارای تلفن خانگی هستند.

حکمت ، عملکرد مخابرات منطقه کردستان در سه حوزه ثابت، سیار و دیتا را در شهرستان بانه تشریح کرد و خاطر نشان ساخت: خدمات تلفن ثابت به عنوان اولین و مقرون به صرفه ترین محصول مخابراتی در این شهرستان به مشتریان ارائه میشود که در حال حاضر از تعداد 55 هزار و 762 شماره منصوبه ، تعداد 46 هزار و 276 شماره آن در شهرستان بانه با ضریب نفوذ 28 درصد مشغول بکار می باشند.

وی افزود : زیرساخت های لازم برای ارائه جدید ترین خدمات تلفن ثابت بر بستر دیگر در شهرستان بانه مهیا شده است که تعداد 130 مشتری SIPPHONE در این شهرستان، موید این مهم است.

حکمت اعلام کرد: در حال حاضر خدمات FTTH در شهرستان بانه به 79 مشترک ارائه می شود که  ظرفیت سازی برای 41 هزار و 600 مشترک جدید FTTH با سرمایه گذاری کلان در سطح استان انجام شده است که مخابرات منطقه آماده واگذاری این سرویس به مشتریان جدید می باشد.

مدیر مخابرات منطقه کردستان به وجود 22 هزار و 752 ADSL منصوبه در شهرستان بانه اشاره کرد و افزود: در حال حاضر تعداد 16 هزار و 380 مشترک از خدمات و مزایای سرویس ADSL بهره مند هستند.

وی به خدمات رسانی مخابرات در روستاها اشاره کرد وگفت : تعداد 44 روستای بانه از سرویس ADSL مخابرات استفاده می کنند.

وی خاطر نشان ساخت: با هدف ارتقاء سطح کیفی و کمی خدمات مخابراتی در شهرستان بانه ، تا کنون 166 کیلومتر فیبر نوری کابلکشی شده است که برای انجام این عملیات اعتبار چشمگیری صرف شده است.

حکمت در ادامه وضعیت پوشش دهی و خدمات تلفن همراه در شهرستان بانه را تشریح نمود و یادآور شد: با انجام پروژه ها و عملیات های لازم توانسته ایم همسو با سراسر دنیا آخرین تکنولوژیهای موبایل یعنی نسل چهارم (4G) را در این شهرستان به مشتریان مخابرات ارائه دهیم که رضایت مشتریان و حتی مسافران از کیفیت مطلوب این خدمات بیانگر حسن انجام این مهم است.

وی افزود: درحال حاضر تعداد 60 سایت دارای تکنولوژی 3G و 40سایت دارای تکنولوژی 4G و 48 سایت BTS در شهرستان بانه نصب و راه اندازی شده اند.

وی با اعلام اینکه جلب رضایت و مشتری مداری از اولویت ها و استراتژیهای شرکت مخابرات ایران و به تبع آن مخابرات منطقه است اظهارداشت: در همین راستا اقدامات و برنامه های کارشناسی شده ایی توسط این تیم کاری در منطقه تدوین شده است که برای رسیدن به آنها از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

مدیر مخابرات منطقه کردستان وجود 70 هزار و 363 شماره تلفن همراه در شهرستان بانه را از نشانه های تحقق اهداف مخابراتی دانست و خاطرنشان ساخت: این مجموعه تلاش دارد همگام با دنیا جدیدترین خدمات و محصولات مخابراتی را بر اساس موقعیت و توپوگرافی موجود به مشتریان همچون گذشته ارائه نماید.

حکمت اعلام کرد، از مجموع شماره تلفن های همراه در شهرستان بانه تعداد 45 هزار و 836 شماره آن اعتباری و تعداد 24 هزار و 527 شماره دیگر آن دائمی هستند.

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نگردیده است.