flag
اخبار

مدیر مخابرات منطقه کردستان : اپراتورهای 118 مخابرات ماهانه به ۶۰۰ هزار تماس پاسخ می‌دهند

آزاد حکمت در بازدید از مرکز پاسخگویی 118 کردستان افزود: اپراتورهای پاسخگو در سامانه راهنمای مشتریان مخابرات کردستان (۱۱۸)، ماهانه به 600 هزار تماس مشترکان از نقاط مختلف استان پاسخ می‌دهند.

به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه کردستان ، وی با بیان اینکه رفع نیازهای مشتریان در سامانه جامع 118 به صورت مطلوب یکی از وظایف اصلی اپراتورهای مستقر در این مرکز می باشد خاطر نشان ساخت: در روز به  18 هزار تماس وبه طور میانگین ماهانه به ۶۰۰ هزار و با سامانه ۱۱۸ مخابرات استان گرفته می‌شود که  به دلیل کافی بودن تعداد پرسنل، زمان انتظار پاسخگویی به مشتریان بسیار پایین است.

وی با اشاره به اینکه سامانه ۱۱۸ در استان متمرکز بوده و مشتریان داخل استان بدون شماره گیری کد استان می‌توانند به صورت شبانه‌روزی با این واحد ارتباط برقرار کنند، اضافه کرد: پرسنل این بخش از مخابرات در چهار شیفت کاری آماده پاسخگویی به تماس مشتریان هستند.

مدیر مخابرات منطقه کردستان یادآور شد: یکی از برنامه‌های اثر بخش در رضایت مندی مردم، واحد ۱۱۸ است که با پاسخگویی به موقع، رعایت ادب و نزاکت، راهنمایی تماس گیرندگان و به‌روز بودن اطلاعات، تلاش شده در تحقق این مهم کوتاهی صورت نگیرد.

حکمت اضافه کرد: مشتریان برای اطلاع از جزئیات پرداخت صورتحساب تلفن ثابت می توانند با سامانه ۲۰۰۰ تماس گرفته یا به کد دستوری #۲۰۲۰* و سایت شرکت مخابرات ایران به نشانی www.tci.irمراجعه کنند.

وی یادآور شد: در حال حاضر581  هزار و ۹۲۸ شماره تلفن ثابت منصوبه در استان وجود دارد که ۴۸۸ هزار و ۷۷۹ خط آن با ضریب نفوذ 29.8 درصد مشغول بکار است.

در ادامه این بازدید به لحاظ قرابت مکانی، مدیر مخابرات منطقه کردستان ، از کانون بازنشستگان مخابرات منطقه کردستان بازدید کرد و وضعیت معیشتی و مشکلات بازنشستگان را بررسی کرد و گفت: پیگیری و رفع مطالبات و نیازهای این قشر ارزشمند جامعه که به عنوان گنجینه های تجربه تلقی می شوند یکی از راه های حفظ جایگاه و تکریم آنان است.        

حکمت اظهارداشت: ارتباط و تعامل دوسویه مجموعه مخابرات و کانون بازنشستگان منطقه کردستان شرایط را برای مرتفع نمودن مشکلات و رسیدگی به موقع به نیازهای آنان را در کمترین زمان ممکن فراهم نموده است،که این مهم تقدیر و تشکر از همدلی و همراهی بازنشستگان را می طلبد.

در جریان این بازدید ، بازنشستگان مخابرات منطقه کردستان از تلاش و پیگیری مدیر مخابرات منطقه کردستان در راستای رسیدن به مطالبات و رفع مشکلات موجود سپاسگذاری نمودند و اظهارداشتند:حمایتهای به موقع ودلگرم کننده مدیر مخاببرات از کانون بازنشستگان توانسته است در احقاق حقوق بازنشستگان و اجرای برنامه های رفاهی این قشر نقش موثری ایفا نماید.

 
 
 
 

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نگردیده است.