flag
اخبار

افتتاح پروژه های ارتباطی شهرستان های استهبان و نی ریز با اعتباری بالغ بر ۱۱۷ میلیارد ریال

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و فناوری اطلاعات در اولین برنامه سفر خود به استان فارس، پروژه های توسعه ارتباطات شهرستان های نی ریز و استهبان را با اعتباری بالغ بر ۱۱۷ میلیارد ریال افتتاح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز با حضور در روستای ده چاه بخش پشتکوه شهرستان نی ریز، پروژه های زیرساختی و ارتباطی شهرستان های نی ریز و استهبان را با اعتباری بالغ بر ۱۱۷ میلیارد ریال افتتاح کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم با بیان اینکه استان فارس تا سال گذشته در بین استان های کشور در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات به رتبه ۲۰ و حتی پایین تر سقوط کرده بود و این در حالی بود که در ابتدای انقلاب و دوره سازندگی تصمیم گیری بر این بود که فارس به عنوان قطب الکترونیک کشور باشد که متاسفانه میسر نشد.
وی افزود: با تلاش صورت گرفته توسط همکارانم در این دو سال کارهای جدی به منظور توسعه زیرساخت های ارتباطی در استان انجام شد و اکنون فارس به نقطه مناسبی از لحاظ توسعه زیرساخت های ارتباطی در کشور رسیده است و امروز حتی روستاییان عزیز از طریق این بستر می توانند مطالبات خود از مسوولان را مطرح کنند یا با معرفی روستای خود زمینه گردشگری و اشتغال را فراهم کنند و به بازاریابی محصولات خود بپردازند.
آذری جهرمی در ادامه از استاندار و نماینده مردم شهرستانهای نی ریز و استهبان خواست از پروژه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان فارس حمایت کنند تا استان فارس به جایگاه مناسب در این حوزه دست یابد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم ۲۹ سایت نسل دو، شش سایت نسل سه و سه سایت نسل چهار  و پروژه های توسعه شبکه تلفن ثابت و دیتا شامل فیبر نوری، دیتا، کافو و لاین و ماکس را افتتاح کرد.
وی همچنین خاطرنشان کرد: به منظور بهبود وضعیت ارتباطی این دو شهرستان برنامه ریزی لازم صورت گرفته است و از افتتاح یک سایت نسل سه و هشت سایت نسل چهار تا پایان سال در این دو شهرستان خبر داد.

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نگردیده است.