flag
اخبار

مدیر مخابرات منطقه کردستان: حدود 110مشترک کردستانی ، از خدمات اینترنت VDSL با سرعت بالا بهره مند هستند.

آزاد حکمت با اشاره به واگذاری سرویس مخابراتی تحت عنوان VDSL به مشتریان افزود:در VDSL از نزدیک‌ترین کافوی نوری (صندوق توزیع خطوط مشترکین که ورودی آن فیبرنوری و خروجی آن کابل مسی است) سرویس دهی لازم با سرعت بالا به مشترک انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه کردستان،وی با توضیح مزایا و تفاوتهای VDSLبا اینترنت پرسرعتADSLگفت: استفاده از بستر سیم‌های مسی مشترک بدون نیاز به تعویض یا سیم‌کشی مجدد، ارائه خدمات ارزش افزوده شامل خطوط تلفنSIPیا تلفن بر بستر اینترنت، ویدیو کنفرانس، IP-TV و ارائه سرویس ازکافوهای نوری نزدیک به مشترک که باعث افزایش کیفیت و سرعت سرویس می‌شود از جمله مزایای اینترنت پرسرعتVDSLهستند.
وی تفاوت اصلی بین دو سرویس اینترنتی ADSL وVDSL  را، سرعت ارائه خدمات به مشترکین دانست و افزود: در VDSLسرعت دانلود و آپلود بالاتر است و این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا از برنامه هایی که پهنای باند بالایی احتیاج دارند بدون کوچکترین مشکلی استفاده نمایند .
وی با اشاره به اینکه سرویس VDSLنسل جدیدی از فناوری DSLبر روی بستر کابل‌های شبکه با پهنای باند گسترده است خاطر نشان ساخت:کارها و اقدامات زیرساختی و نصب تجهیزات سخت افزاری آن برای دایری در استان انجام شده است که این سرویس در بعضی از نقاط استان که به لحاظ امکانات فنی تجهیز شده اند قابل واگذاری است.
مدیر مخابرات منطقه کردستان با بیان اینکه در حال حاضر تعداد 109 پورتVDSLبه متقاضیان واگذار شده است اظهارداشت : یک هزار و136 پورت جدید نیز ظرفیت سازی شده که آماده واگذاری به مشتریان می باشد.
حکمت افزود : سرعت دانلود بر این بستر بر اساس فاصله مشترک تا مرکز ، بین 20 تا ۵۰مگابایت است.
وی یادآور شد: به منظور ارائه این سرویس درکوتاه ترین زمان به متقاضیان بیشتر، طرح های عملیاتی و کارشناسی شده در سایر نقاطی که امکان واگذاری VDSLمیسر نیست با تلاش همکاران منطقه در دست اقدام است.
وی با اعلام اینکه ،مدیریت تجاری در منطقه کردستان نسبت به بررسی نقاط دارای امکانات این سرویس اقدام و به مشترک اطلاع می دهد تصریح کرد: در صورت تمایل، مشترک می تواند جهت اقدامات وکارهای بعدیبه امور مشتریان مخابرات منطقه کردستان مراجعه نماید.
وی گفت: این سرویس از جمله سرویس های ارتباطی است که از سوی مخابرات منطقه کردستان همگام با سراسرکشور، با تحویل مودم رایگان به مشتریان خانگی و تجاری ارائه می شود.
مدیر مخابرات منطقه کردستان درپایان ابراز داشت: تمام سعی و تلاش این مجموعه در راستای اجرای برنامه ها واهداف کلان شرکت مخابرات ایران برای ارائه خدمات به موقع و محصولات با کیفیت مخابراتی در قالب اصل مشتری مداری همچون سنوات گذشته بکار گرفته شده و برای تداوم این مهم ، برنامه ریزی های لازم صورت گرفته است.

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نگردیده است.