flag
اخبار

مدیر مخابرات منطقه کردستان : توسعه خدمات اینترنت پرسرعت در روستاهای استان پنج هزار و 378 درصد رشد داشته است

آزاد حکمت با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت های لازم به منظور ارائه خدمات و محصولات مخابراتی به مشتریان از جمله برنامه های شرکت مخابرات ایران و همسو با آن در منطقه کردستان است افزود: در همین راستا اقدامات چشمگیری در سطح استان صورت گرفته است که رشد پنج هزار و 378 درصدی توسعه ADSL در روستاها مهر تاییدی براین مهم است.

به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه کردستان، وی ضمن تشریح پروژه های مخابراتی استان طی شش سال اخیر خاطر نشان ساخت: با سرمایه گذاری 191 میلیارد و 928 میلیون ريال اعتبار ، خدمات مخابراتی و ارتباطی در سه حوزه دیتا،ارتباطات سیار و تلفن ثابت از لحاظ کیفی و کمی توسعه و ارتقاء یافته اند.

وی با بیان اینکه توسعه خدمات و ارائه محصولات مخابراتی در روستاهای استان یکی از استراتژیهای دارای اولویت و اجرا شده توسط مخابرات منطقه است اظهارداشت: با محقق شدن برنامه هایی در خصوص عدالت اجتماعی و بهره گیری یکسان مشتریان از بسترهای مخابراتی ، تعداد روستاهای تحت پوشش ADSL  در شش سال اخیر از نه روستا به 493 روستا افزایش یافته است که این آمار رشد پنج هزار و 378 درصدی را نشان می دهد.

وی با اشاره به تعداد 52 هزار و 574 پورت ADSL منصوبه در سال ۹۲ و افزایش قابل توجه آن به ۱۶۲هزار و ۲۳۹ پورت در استان افزود: این رقم بیانگر رشد 209 درصدی توسعه این حوزه می باشد که هم اکنون تعداد 101 هزار و 36 پورت آن به متقاضیان واگذار شده است.

حکمت به تلاش همکاران ساعی منطقه کردستان با هدف اجرایی نمودن پروژه ها و اقدامات لازم برای توسعه زیرساختهای مخابراتی اشاره داشت و عنوان کرد: این مهم شرایط واگذاری و بهره مندی تعداد 242 مشترک از سرویس VDSL را با رشد ۱۰۰ درصدی در چند سال اخیر فراهم کرده است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان، ضمن یادآوری و تشریح مزایای فناوری نوین FTTH,FTTX و فراهم شدن زیرساخت های لازم (دیتا) برای استفاده مشتریان گفت: برخی از نقاط شهری و روستایی استان با رشدی معادل 100 درصد به این فناوری مجهز شده اند که بهره مندی تعداد دو هزار و 127 مشترک موید این امر است.

وی تصریح کرد: تعداد 84 کافوی نوری استان طی شش سال اخیر به 213 کافوی نوری افزایش یافته است که می توان به رشد 154 درصدی آن اشاره نمود.

وی گسترش دامنه فعالیت مخابرات برای افزایش کانال های ارتباطی استان را در این مدت ، یکی دیگر از دستاوردهای مهم منطقه برشمرد و اعلام کرد: نصب و راه اندازی 54 (STM64) در استان ، رشد پنج هزار و 300 درصدی شاخص های عملکردی این بخش را نشان می دهد.

حکمت همچنین به ارتقاء و افزایش ظرفیت پهنای باند استان در مدت یادشده اشاره کرد و افزود: در سال 92 تنها چهار (STM1) در استان وجود داشت که هم اکنون این آمار با رشد دو هزار و 175 درصدی به 91 (STM1) رسیده است.

وی در ادامه توسعه خدمات حوزه ارتباطات سیار و ارتقاء سطح کیفی و کمی آن را عنوان کرد و ابراز داشت: با وجود دو میلیون و 162 هزار و 274 مشترک تلفن همراه در سطح استان با ضریب نفوذ 122 درصد شاهد رشد 85 درصدی این حوزه نسبت به سال 92 هستیم.

وی با اعلام اینکه 477 سایت BTS در استان نصب و راه اندازی شده است افزود: برای توسعه ، ارتقاء و راه اندازی این سایت ها موفق شده ایم تعداد 405 سایت BTS را به تکنولوژي G4 (نسل چهارم) تلفن همراه با رشد 100 درصدی ارتقاء دهیم.

وی به توسعه شبکه ارتباطات سیار در روستاهای استان اشاره کرد و گفت: هم اکنون 938 روستای استان تحت پوشش تلفن همراه اول هستند که این آمار نسبت به چند سال اخیر رشد 33 درصدی داشته است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان اظهارداشت: با توجه به اینکه ارائه خدمات به روز و نوین مخابراتی در تمام حوزه ها با هدف جلب رضایت و اعتماد مشتریان، کاهش شکاف دیجیتالی و ... یکی از وظایف اصلی شرکت مخابرات ایران و مناطق مخابراتی است افزود: این مجموعه تلاش می کند تا با بکارگیری امکانات ، پتانسیل ها ،ظرفیت های موجود و استفاده از تجهیزات مخابراتی با برند داخلی نسبت به این مهم گام بردارد.

وی به انجام کارهای زیرساختی برای ارائه سرویس SIP PHONE به عنوان جدیدترین محصول مخابراتی در حوزه تلفن ثابت مبتنی بر بستر دیتا اشاره کردو یادآورشد: هم اکنون تعداد یک هزار و ۷۳۵ مشترک SIP PHONE در استان از مزایای آن بهره مند هستند که از رشد 100 درصدی برخوردار است.

حکمت تعداد مراکز تلفن شهری استان را 46 مورد بیان کرد و از رشد 24 درصدی آن نسبت به شش سال اخیر خبر داد.

وی در پایان ضمن قدردانی و تشکراز حمایت های همیشگی مدیر عامل شرکت مخابرات، همراهی مدیران و مسولین ارشد استان و تعامل دستگاه ها و ادارات خدمات رسان با مخابرات منطقه کردستان خواستار همیاری و همکاری بیش از پیش شد و ابراز امیدواری کرد که با تداوم این امر شرایط پیشرفت و توسعه همه جانبه استان حاصل شود.

 

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نگردیده است.