flag
اخبار

بهره‌مندی 145 روستای استان از اینترنت نسل سه و چهار

مدیر مخابرات منطقه کردستان از بهره‌‌مندی 145 روستای استان کردستان از اینترنت نسل سه و چهار همراه اول در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه کردستان به نقل از خبرگزاری فارس آزاد حکمت  اظهار کرد: در حال حاضر 145 روستای استان دارای اینترنت نسل سه و چهار همراه اول است که از این تعداد 92 روستا از اینترنت نسل سه و 53 روستا نیز از اینترنت نسل چهار بهره‌مند هستند.

وی با اشاره به تعداد روستاهای دارای اینترنت پرسرعت استان بیان کرد: 511 روستای استان دارای اینترنت پرسرعت هستند.

وی خاطرنشان کرد:  با راه‌اندازی نسل سه اینترنت انقلاب بزرگی در حوزه اینترنت رقم خورد و در سال 93 با راه‌اندازی 50 سایت در استان اینترنت نسل سه را ایجاد کردیم و اکنون بیش از 360 سایت نسل سه در استان فعال است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان با بیان اینکه نسل چهار نیز در استان بعنوان پیشرفته‌ترین اینترنت موبایل در جهان راه‌اندازی شده است، اعلام کرد: اکنون در استان بیش از 500 سایت فورجی فعال است.

حکمت با اشاره به ضریب نفوذ تلفن همراه در استان اضافه کرد: ضریب نفوذ تلفن همراه در استان 130 درصد است در حالیکه در سال 92 ضریب نفوذ تلفن همراه اول 71.76 درصد بوده است.

وی در پایان با اشاره به وضعیت تلفن ثابت در استان اعلام کرد: در برخی نقاط از جمله مسکن مهر به متقاضیان تلفن ثابت FTTH واگذار می‌شود اما این مهم زمانبر است و تلاش براین است بهترین و باکیفیت‌ترین سرویس تلفن ثابت در استان به شهروندان ارائه شود.

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نگردیده است.