flag
اخبار

مدیر مخابرات منطقه کردستان از ثبت بیش از ۲ میلیون تماس با سامانه ۱۱۸ کردستان خبر داد

آزاد حکمت گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲ میلیون و ۲۷۸ هزار تماس با سامانه ۱۱۸ این استان ثبت و به بیش از ۹۵ درصد آنها پاسخ داده شد.

به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه کردستان ،وی اظهار داشت: در این مدت به ۲ میلیون و ۱۵۳ هزار و ۷۱۶ تماس پاسخ داده شد و بقیه تماس‌ها نیز به دلیل مشکلات فنی و یا قطع ارتباط از سوی مشتری بدون پاسخ مانده است.

وی تعداد تماس‌های گرفته شده با سامانه ٢٠٢٠ در این مدت را ۱۶۰ هزار و ۵۰۰ مورد و میزان پاسخ‌های داده را ۹۹ درصد اعلام کرد و افزود: میانگین زمان انتظار ١٦ ثانیه است و معمولا بیش از ٩٢ درصد از تماس‌ها رفع مشکل خواهد شد.

مدیر مخابرات منطقه کردستان با بیان اینکه بیشترین تماس‌ها با سامانه ۲۰۲۰ مربوط به مشکلات دیتا بوده است، یادآور شد: اپراتورها در هر ۲ سامانه به صورت شبانه‌روزی به سوالات و مشکلات مشتریان پاسخ می‌دهند.

حکمت به تمهیدات اندیشیده شده با توجه به شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: افزایش درگاه‌های غیرحضوری مخابراتی برای انجام امور روزمره با بهره‌گیری از بسترهای مخابراتی، افزایش ظرفیت پهنای باند ورودی اینترنت و فراهم کردن خرید آنلاین سیم کارت همراه اول به صورت رایگان به نشانی MCI.IR برای دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی به نام سرپرست خانوارها از جمله این اقدامات است.

وی یادآور شد: در بخش کارکنان هم اجرای دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با کرونا از جمله دورکاری و ضد عفونی کردن ساختمانهای مخابراتی در سطح استان به صورت روزانه در نظر گرفته شده است.

گفتنی است:در حال حاضر ۵86 هزار و 412 شماره تلفن ثابت منصوبه، ۲ میلیون و ۱۵۶ هزار و ۵۹۶ شماره تلفن همراه اول و ۱68 هزار و 572 پورت ADSL منصوبه در کردستان وجود دارد.

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نگردیده است.